Нова хвиля дезінформації: російська пропаганда використовує падіння Іл-76 у власних інтересах

Нова хвиля дезінформації: російська пропаганда використовує падіння Іл-76 у власних інтересах

Пропагандистська машина Росії розгорнула чергову медійну кампанію, яка цього разу зосереджена навколо події в Білгородській області. Центральним елементом цієї дезінформації стало повідомлення про падіння транспортного літака Іл-76, де, за твердженнями окупантів, загинули 63 людини.

Інформація про катастрофу військово-транспортного літака Іл-76 у селі Яблонове Бєлгородської області з'явилася в ЗМІ близько полудня за місцевим часом, коли авторитетне українське видання «Українська правда» повідомило про знищення літака з ракетами до ЗРК С-300 на борту.

Однак приблизно в цей же час з'явилися перші повідомлення з посиланням на Міноборони окупантів про те, що на борту літака не було ніяких ракет, а перевозилися там нібито українські військовополонені, які повинні були бути доставлені для обміну. Зрозуміло, що ніяких об'єктивних доказів, крім тих сумнівних паперів, про які ми скажемо далі, вони не привели.

Місце падіння російського літака

Важливо зазначити, що в Головному управлінні розвідки України (ГУР) насправді підтвердили плани щодо обміну полоненими на сьогоднішній день, після чого у мережі піднялась паніка. Але представники відомства жодним чином не прокоментували інформацію про те, чи були українські військові на борту літака, що розбився, тому казати про їх присутність там передчасно.

Паралельно з цим, що також додало проблем українській стороні, у мережі, серед анонімних і деяких відомих Telegram-каналів почали з'являтися повідомлення про те, що літак нібито був збитий західною ЗРК Patriot, і, що це може зашкодити подальшому постачанню техніки та озброєння для ЗСУ. Наразі відомо, що таку неперевірену версію розповсюджували так звані лідери думок окупантів, але це призвело до хвилі подібних повідомлень навіть у вітчизняних соцмережах.

Наприклад, деякі українські Telegram-канали навіть почали поширювати відверто конспірологічні версії, згідно з якими начебто особисто американці стоять за цією катастрофою, метою якої є завдати удар по президенту України Володимиру Зеленському та схиляння його до переговорів з ворогом.

Приклад таких повідомлень у соцмережах

Після цього посилило дезінформаційний вплив Кремля і те, що російська державна пропагандистка Маргарита Симоньян опублікувала фотографії так званого «Списку 65», стверджуючи, що це список саме тих військовополонених, які перебували на борту Іл-76. Вона намагалася підвести українців до думки, що у літаку насправді були українці, які нібито загинули через безпринципність українського військово-політичного керівництва.

 

Перелік людей, який оприлюднила Симоньян

На цю публікацію відреагували журналісти із західного видання BBC, яке не підтвердило інформацію про те, що перераховані Симоньян люди повинні були брати участь в обміні та були на борту літака. Однак співробітникам видання все ж вдалося з'ясувати, що перераховані в списку імена справді згадувалися в контексті українських військовополонених на спеціалізованих сайтах і в соціальних мережах.

Наприклад, із 20 випадково перевірених імен усі були пов'язані з українськими військовополоненими, причому серед них є як старші офіцери, так і захисники Маріуполя, що потрапили в полон на початку війни.

Російські засоби масової інформації скористалися цими даними на свою користь, щоб зробити вигляд, що на літаку насправді були полонені бійці ЗСУ, а ППО України відпрацювала по власних громадянах.

Тепер наведені вище активно факти використовуються російською державною машиною для того, щоб чинити тиск на Київ, представників військово-політичного керівництва України та західних Союзників. Відомо, що так званий очільник МЗС Росії Сергій Лавров вже запросив засідання РБ ООН щодо ситуації з катастрофою Іл-76, під час якої використовуватиме розігнані російською пропагандою наративи.

Однак звертаємося до всіх наших читачів із нагадуванням — у такій ситуації критично важливо покладатися лише на перевірену інформацію та чекати офіційних заяв від української влади, яка вже проводить ретельне розслідування цієї події. Не вірте фейкам і підтримуйте солідарність у захисті правди та справедливості.

21:40
257
RSS
Степан
21:49

Нісенітниця. Якщо фейки і зрозуміло, що такого не було, чого ріпу чухають цілий день? Де звернення до народу?

Комментарий удален
Комментарий удален
Комментарий удален
Комментарий удален
Завантаження...

Останні коментарі

Та да, успіхи непогані. Авдос, Ласточкине — це ще ...
Украина движется на Запад!!! Слава Украине!!!
зачем пиздеть....3бригада пишет что они еще не выш...

Последние новости Донбасса