Що зміниться після тимчасового захисту українців у Польщі: нові правила

Що зміниться після тимчасового захисту українців у Польщі: нові правила

Останнім часом українські біженці стали стикатися з проблемами і труднощами в країнах Європи.

З початку військового конфлікту, за даними ООН, в європейських країнах зареєструвалися 7,86 млн біженців з України, найбільше наших громадян залишилося в Польщі – 1,57 млн осіб.

У виданні «Enovosty» повідомляють, що Польща стала головним європейським центром прийому наших громадян, звідти люди роз'їжджалися по інших країнах.

Півтора мільйона українців, які залишилися жити в Польщі отримували хорошу допомогу від держави. Небайдужі поляки надавали для наших громадян безкоштовне житло, а волонтери безкоштовно роздавали нужденним продукти, речі, постільні приналежності.

Однак з часом допомога українцям стала зменшуватися, можливо це пов'язано з невдоволенням поляків, адже біженці стали займати робочі місця.

Крім того, в уряді Польщі видали новий закон, в якому зазначено, що надання допомоги українцям, які тимчасово проживають в їхній країні, підлягає дії тільки до 30 червня 2024 року.

Це означає, що до цього терміну біженцям необхідно оформити необхідні документи для легального перебування, а також влаштуватися на роботу, оскільки потім виплати припиняться та доведеться виїхати додому.

У зв'язку з цим багато українців, які бажають продовжити життя в Польщі, активно почали процес отримання дозволу на постійне або тимчасове проживання та шукати роботу. 

Подібні дозволи дають право на законне перебування і роботу в країні.

Українці повинні демонструвати свою фінансову самостійність і внесок в економіку країни, щоб отримати посвідку на проживання в Польщі.

Додамо, що в Німеччині побоюються можливим напливом українських біженців в їх країну.

Там припускають, що наша країна не зможе утримати фронт до кінця нинішнього року, що може призвести до виїзду ще 10 млн українців за кордон, зокрема і в їхню країну. 

І це навіть занижена оцінка — насправді таких людей може бути більше. Європейські країни вже прийняли близько 6 млн українців після лютого 2022 року.
 
Це загрожує стати найбільшою гуманітарною катастрофою сучасності.

15:30
55
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні коментарі

Та да, успіхи непогані. Авдос, Ласточкине — це ще ...
Украина движется на Запад!!! Слава Украине!!!
зачем пиздеть....3бригада пишет что они еще не выш...

Последние новости Донбасса