Напружена ситуація на Донбасі: прогнози та побоювання експертів

Напружена ситуація на Донбасі: прогнози та побоювання експертів

Напружена ситуація на сході України, особливо в Донбасі, стає все більш тривожною в міру просування російських військ та посилення бойових дій. Це викликає серйозні побоювання серед військових аналітиків.

За останні тижні російська армія захопила кілька населених пунктів у Донецькій та Луганській областях. Інститут вивчення війни (ISW) фіксує активне просування окупаційної армії на Донбасі, що погіршує ситуацію для Збройних сил України (ЗСУ).

Тема Донбасу стає центральною у світлі загрози військової кризи. Міжнародна спільнота турбується про можливі наслідки цієї напруженості та вимагає термінових дій для запобігання подальшої ескалації конфлікту.

Так, колишній аналітик ЦРУ Ларрі Джонсон підкреслив, що у ЗСУ можуть виникнути серйозні проблеми з постачанням, особливо у світлі можливого застосування авіабомб ФАБ-3000 російськими військами. Він попередив, що така зброя може бути використана для знищення мостів, що серйозно порушить постачання нових припасів до українських військ. Окрім цього, експерт висловив побоювання щодо загальної ситуації в ЗСУ, заявивши, що Україна може не витримати до липня.

З іншого боку, німецький журналіст Герріт Зебальд в ефірі телеканалу Welt зазначив, що західні політики дійшли висновку про неминучість територіальних втрат України, що також пов'язано з активним просуванням російських військ та зміни поглядів на ситуацію з урахуванням поваги кордонів 1991 року. Він зазначив, що обговорення про Україну у вищих дипломатичних колах ЄС супроводжуються негативними відтінками, і багато політиків вже висловлюються за заморозку або закінчення конфлікту, усвідомлюючи його безперспективність.

У цьому сенсі просування російських військ на Донбасі та потенційні територіальні втрати України ще раз говорять про необхідність цілеспрямованого фінансування військової допомоги для України в її протистоянні з агресором. Навіть за наявності західної підтримки війна є вкрай виснажливою та важкою, а без її наявності ситуація може набути катастрофічного характеру.

13:00
328
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Останні коментарі

Та да, успіхи непогані. Авдос, Ласточкине — це ще ...
Украина движется на Запад!!! Слава Украине!!!
зачем пиздеть....3бригада пишет что они еще не выш...

Последние новости Донбасса